הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

והשאר מעודכן

אבי הוברמן

יזם ואיש תעשייה.

 

 מאות מיזמים בישראל, סין ואירופה ומגוון, ומעל ל-1000 ימי פגישות בסין, ו- 1200 ארוחות עסקיות שהפכו לשיתופי פעולה מצליחים.

ראו הוזהרתם, רישום סימני היכר.


שלום חברים וחברות.

איזה כיף לספר לכם מניסיוני העסקי בסין ולהעביר לכם טיפים עסקיים לפעילות בשוק. הכול מעניין, מרתק ובעיקר אתגרי.

הסינים כה שונים מאתנו וכל רגע איתם מצריך אנרגיות מיוחדות.

אז, בו נצא לדרך עם אתגר החודש.

וכך אני ושותפתי מאיה שן מצטרפים לקהל הרב הנכנס לתערוכת קוסמטיקה שבהונג קונג.

אחת מהתערוכות הגדולות והנחשבות בשוק,

וכרגיל אנחנו צועדים לעבר הביתן המציג בעיקר חברות בינלאומיות גדולות ומובילות שוק בתחום, ובמתחמים בינלאומיים של מדינות שונות ברחבי העולם.

המתחם הצרפתי תמיד מושך את העין ומסקרן, כי התעשייה הצרפתית היא מובילת שוק בתעשיית הקוסמטיקה .

במתחם מופיעות חברות ייצור צרפתיות שונות בתחום השיער. הפנים. הגוף. ציפורניים ועוד....ביתן שתמיד מעניין ותמיד צפוף במתעניינים מכול העולם..

תוך כדי מעבר, והתבוננות מיה שותפתי מפנה את תשומת ליבי...

שים לב על שתי הבחורות האלו.....נכנסות למתחם הצרפתי עוברות ביתן ביתן. ותמיד ניגשות לאדם הנמצא בחזית הביתן , מוסרות כרטיס ביקור שלהן , ומקבלות קטלוג ויוצאות. ....

תוך כדי יציאה מעיינות רגע בקטלוג מעיפות מבט חוזר על הביתן ומסמנות משהו בתוך או על כריכת הקטלוג.

מיה עוצרת אותי ומבקשת שאני אחכה רגע....ואכן , ללא בושה ובהעזות היא נגשת לאחת מהן מחליפה מילים בסינית , ומחליפות שיחה קצרה שכמובן אני לא מבין דבר, אבל בסופו של דבר אני רואה שאחת מהן מגישה למאיה את כרטיס הביקור ומאיה מעיינת בכרטיס ו ומאיה מוסרת לה את הכרטיס שלה, נפרדות בתנועת שלום ובחיוך וכול אחת ממשיכה לדרכה.

מאיה חוזרת תוך סיבוב קל אלי ....ותוך כדי עמידה , היא לא מפסידה זמן ופותחת את האייפד שלה ומתחילה להסביר לי, שהיא מחפשת פרטים על החברה בהתאם למה שכתוב בכרטיס הביקור. ואכן לא מצאה חברה בשם זה.,,,מאיה מצלמת את כרטיס הביקור ושולחת את התמונה , חשבתי לרשתות החברתיות, אבל מאיה במקביל מתקשרת למשרדה הנמצא בשנחאי ומשוחחת עם ניי פקידתה . שיחה שנמשכה כמה שניות בלבד.

אני עדיין לא מבין מה קורה כאן... ואני שואל ? וכך אנחנו מגיעים לבית הקפה בקרבת מקום והיא מתחילה להסביר לי ששתי הבחורות האלו מסתובבות בין הביתנים ומחפשות חברות גדולות ומובילות שוק, או חברות עם מוצרים מיוחדים , מקבלות נתונים בעיקר קטלוג וכרטיסי ביקור, חוזרות עם החומר למשרדן וחלק מהן הן רושמות את סימן ההיכר של החברה על שמן, ומעכשיו סימן ההיכר שייך להן בסין, וזה רכושן הבלעדי, ואף חברה לא יכולה להיכנס ולשווק מוצרים עם סימן ההיכר בשוק הסיני. יש צורך לקבל את אישורן......וזה...הרבה כסף...

על תופעת רישום "סימני היכר". יזמות של סטודנטים, או חברות קטנות לייצר רווחים במהירות. ההשקעה ברישום היא קטנה , והרווחיות היא עצומה.

כבר בפעילות הראשונה של רישום החברה או המוצרים נתקלים ש"סימן ההיכר" שלהם תפוס, ואין להם אפשרות להשתמש באותו סימן היכר, או יש צורך לרכוש מאותן חברות מפוקפקות את סימן ההיכר של עצמיך. בעשרות אלפי דולר במקרה הטוב למאות אלפי דולרים במקרה הגרוע יותר.

ואם בקוסמטיקה אנחנו עוסקים, אז אנחנו חייבים להכיר את מנהל המזון והתרופות הלאומי של סין SEDA

נכון שהחל מ 2012 ישנם הקלות ובעיקר הגדרות ושינויים רגולטיביים התייחסויות לנוהלי ייבוא לסין.(פרט ל 10% מכס, ו 17% מעמ, גם מס צריכה בגובה 30% על בשמים ומוצרי איפור).

ולכן כבר בשלב הראשון , יש למנות "סוכן רישום" שתפקידו לנהל את מערך הרישום מול SEDA.

יש להקפיד ש "סוכן רישום":

- עם תעודת הסמכה, ורשום במנהל.

- אם רישיון העסק אינו מזויף.

- לבדוק עם לקוחות שאיתם הוא עבד בעבר וקבל המלצות.

- לבדוק את הגודל והמבנה הארגוני של החברה.

- לבקר במשרדים.

ואם הכל תקין ,יש להכין הסכם שאתה בונה וכותב אותו.

זכור: סוכן הרישום הוא אינו המפיץ או הנציג שלך בסין, סוכן הרישום הוא גוף ניפרד ויש צורך להקפיד פה, כי קשה מאוד להחליף סוכן רישום,

ולא פחות חשוב -שמור אצלך את האישור המקורי ולא אצל הסוכן.

ככה קצת על קצה המזלג...

אחרי כחצי שעה , הטלפון מצלצל.. ומודיעים למאיה שזו חברה היושבת בהנגו , וזו...חברה שנרשמה לפני כמה ימים בלבד. ואכן שותפתי גברת מאיה שן הבינה מיד שבנוכלים אנחנו נפגשנו....

#טיפיםלעסקיםבסין