איך הסינים קונים דירות?

02.07.2017

 

 

הסיני, בניגוד לעמיתו המערבי, לא קונה דירה רק באמצעות כספו הפרטי. הוא מקבל, כחלק מזכויותיו בביטוח הלאומי הסיני, גם כספים המיועדים לדיור ישירות ממעסיקו.

 

לביטוח הלאומי הסיני יש חמש מטרות ומכאן מחלקות: הפרשות לפנסיה, פיצויים עבור נכות ואובדן כושר עבודה, תשלום עבור חופשות לידה, דמי אבטלה וביטוח רפואי. בנוסף לחמש מטרות אלו, העובד הסיני זכאי להשתתפות מעבידו בקרן דיור (Housing fund): קרן, שמיועדת לסייע בתשלום על הבית או הדירה שהסיני הממוצע קונה עבור קורת גג לו למשפחתו.

 

 

 

 

בניגוד לתשלומים לביטוח לאומי, התשלומים עבור קרן הדיור משולמים על ידי המעסיק והעובד ומועברים ישירות לקרן הדיור של העובד ולא לקרן מדינה כפי שזה נעשה בביטוח הלאומי הסיני. כלומר, כל הכספים שמפרישים השניים מועברים כולם לטובת העובד. הממשלה הסינית יכלה כמובן להכריח רק את המעביד להפריש תשלומי דיור מהמעסיק אבל היה לה חשוב לחנך את העובד לחסוך עבור הדירה. תשלומים אלו יכולים לשמש עבור המקדמה לרכישת הדירה ו/או לתשלומי המשכנתא השוטפים. לעובד שיש לו סך מסוים של כספים בקרן זו, זכאי לקבל משכנתא נמוכה במיוחד בהשוואה למשכנתאות המסחריות שקיימות היום בשוק הסיני.

 

הסידור הזה של השתתפות הן של המעסיק והן של העובד בהפרשות לקרן הדיור הוא נכון ברמה הלאומית אך לא ברמה המקומית: בשינזן למשל המעסיק מחויב בהפרשות לקרן זו של סך 13% מגובה המשכורת של העובד, ואילו העובד אינו מחויב להפריש דבר. בדליאן, לעומת זאת, על המעסיק להפריש 25% מעלות המשכורת של העובד ואילו העובד יפריש רק כ-15% ממשכורתו עבור מטרה זו.  כלומר, מדובר בהוצאה נכבדת למעסיק ולכן, כדאי לברר ברמה המקומית כמה אחוזי הפרשה נהוגים במחוז בו רוצים לעבוד, הן לקרן הדיור והן למוסד לביטוח לאומי ואז להחליט האם כדאי להעסיק עובדים וכמה במחוז המדובר.

 

האחריות של המעסיק היא לשלם לקרן הדיור ולמוסד לביטוח לאומי בסין את ההפרשות הן שלו והן של העובד. הדבר נעשה על ידי הכללתם של חשבונות הבנק של העובדים כחשבונות הבנק של החברה והעברת התשלום דרך חשבונות אלו למוסדות הפיננסיים השונים. מכיוון שמדובר בבירוקרטיה מסובכת, ניתנת אפשרות למעסיק לשלם סכום גלובלי עבור כל עובד, והביטוח הלאומי והקרן לדיור מחלקים את הסכום לקרנות השונות. לאחרונה, התשלום הועבר למשרדי מס ההכנסה הסיני . המטרה כאן היא לאפשר מעקב אחר הכנסתו של העובד הסיני הממוצע, ופטירתם ממס את התשלומים האלו, הידועים גם כהטבות חובה בסין.

 

שיטה זו בעיני היא התגלמות הרעיון שהמעסיק הוא כמו אב שדואג לילדיו: כפי שאנחנו חוסכים עבור ילדינו למטרות שונות, ביניהן קניית דירה, כך המעסיקים הסיניים דואגים לעובדיהם. אמנם בתיאוריה העובדים גם מפרישים לדירה, אך בפועל הכל נעשה ומנוהל על ידי המעסיק.

 

 

 

מקורות:

 

China Briefing (2010). Employment Overhead in China's Social Security System. file:///C:/Users/Rona%20Lee/Downloads/CB-299.pdf

 

Please reload

Please reload

פוסטים אחרונים

אבי הוברמן

יזם ואיש תעשייה.

 

 מאות מיזמים בישראל, סין ואירופה ומגוון, ומעל ל-1000 ימי פגישות בסין, ו- 1200 ארוחות עסקיות שהפכו לשיתופי פעולה מצליחים.

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

והשאר מעודכן