הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

והשאר מעודכן

אבי הוברמן

יזם ואיש תעשייה.

 

 מאות מיזמים בישראל, סין ואירופה ומגוון, ומעל ל-1000 ימי פגישות בסין, ו- 1200 ארוחות עסקיות שהפכו לשיתופי פעולה מצליחים.

הספר הראשון שלי - גואנשי - מסע אישי ותרבותי בסין


ההיכרות שלי את התעשייה הסינית החלה לפני למעלה מעשרים שנה, במסגרת פעילותי כחבר הנהלה במכון הייצוא הישראלי.

באותה תקופה, חבריי היצרנים ואני, התמודדנו עם קשיי הייצוא לשווקים העולמיים. במטרה למצוא לכך פתרון, הקמתי, בסיוע מכון הייצוא הישראלי, מערך שיווק לייצוא מוצרים וחומרי אריזה מישראל למדינות שונות באירופה.

מערך השיווק המשותף ליצרנים, כלל השתתפות בתערוכות אריזה מקומיות במדינות השונות, הפעלת מערך יחסי ציבור ופרסומים מקומיים. כל אלה, הביאו את תעשיית האריזה הישראלית לשש מדינות באירופה. בתערוכות שהשתתפנו, היו גם נציגים מסין. וכך לקראת תחילת העשור האחרון של המאה הקודמת, במסגרת הפעילות הבינלאומית שלי נחשפתי לתעשייה הסינית.

נחשפתי אליהם בתערוכות הבינלאומיות והכנסים, במפגשים בלתי פורמליים, בארוחות משותפות ובסיורים. כבר במפגש הראשון איתם הבנתי, שיש פה שוק מעניין, שוק שיש צורך לבחון אותו. אבל, לא ייחסתי לכך חשיבות מספקת ולא הקדשתי לסיטואציה החדשה מספיק מזמני.

במהלך השנים, ועם ריבוי המפגשים איתם בתערוכות הבנתי שאין מנוס ושיש צורך לבדוק היטב את העניין. הייתי מבין אנשי העסקים הישראלים הראשונים שפיתחו וביססו עסקים בסין.

במהלך עשרים שנות פעילותי העסקית בסין נחשפתי לאינספור סיטואציות מעניינות ומרתקות, קיימתי מפגשים יומיומיים עם אנשי עסקים סינים, חוויתי עליות ומורדות אבל בעיקר למדתי. למדתי על בשרי את אותה תרבות זרה ומוזרה, את כללי ההתנהגות הכל כך שונים, שלי כישראלי היו בלתי מובנים ורחוקים ממה שהכרתי עד כה.

לימים, לאחר שעברתי את 'הלם התרבות' הראשוני, למדתי אט אט להכיר את הסינים, את תרבותם ואורחות חייהם. אני נפתחתי אליהם, והם נפתחו אליי. המפגשים איתם השאירו בי מטענים חווייתיים, אינסופיים ומיוחדים.

את חוויותיי בסין, כאיש עסקים ישראלי, החלטתי לעלות על הכתב בספר הביכורים הראשון שלי 'גואנשי' - מפגשים המבוססים על פיתוח קשרים אישיים.

בעוד מספר ימים, אני מתחיל בקמפיין 'מימון המונים' לצורך הוצאתו של ספרי לאור. אשמח אם תהיו שותפים לתהליך הוצאתו של הספר לאור, שתפו ותפיצו בין חבריכם.