הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

והשאר מעודכן

אבי הוברמן

יזם ואיש תעשייה.

 

 מאות מיזמים בישראל, סין ואירופה ומגוון, ומעל ל-1000 ימי פגישות בסין, ו- 1200 ארוחות עסקיות שהפכו לשיתופי פעולה מצליחים.

טיפים לעסקים בסין - מספר 26: אנחנו


המשטר וצורת הניהול הקונפוציאני יצרו בכוחם הפטריארכלי משמעת ,ציות, נאמנות ומסירות תוך חוקים המחייבים את כולם, וטכסים ומסורות לשמירת ערכי הפילוסופיה .

באותה תקופה חי ופעל לאו דזה שהקשה על "ידידינו קונפוציוס " את החיים וטען שלא כול דבר אפשר להגדיר בצורה חד ערכית. כמו מה זה "סבל" "קור" "חום" "אהבה " ועוד. כלומר החיים אינם חד ערכיים. ויצר את פילוסופית ה טאואיזם..

רק הסינים אוכלים "חמוץ מתוק", לא כמו הפולני "מתוק". וזה הביא לאותו שלטון וניהול המדינה בערכים רב ערכיים., המפלגה הקומוניסטית .יצרה את ה קפיטליזם בכוח ושליטת המדינה. נציג המפלגה המקומי הוא הכוח החזק באזורו. אבל כוחות השוק הם אשר קובעים.

זה מצב ייחודי: בניגוד למצב ברוסיה, אין בסין אוליגרכים, בניגוד למתרחש ביוון לא מהווים איגודי העובדים מכשול בפני רפורמות, ובניגוד למצב בארה"ב אין מנהלים כושלים המקבלים בונוסים שמנים במקביל, בניגוד למתרחש בצפון קוריאה, לאנשי העסקים ולמנהלים יש חופש לקחת יוזמות, לשגשג ולהצעיד את המשק קדימה

וכך נולדה הדמוקרטיה העסקית הסינית. צנטרליזם דמוקרטי.

המפלגה הקומוניסטית של סין טוענת כי "הדמוקרטיה היא חבל ההצלה של המפלגה, חבל ההצלה של הסוציאליזם". אך על מנת שהסוציאליזם ייושם ויפעל כראוי, ישנו צורך בצנטרליזציה.

לכן, חשיבות החברה קודמת לכול.

הסיני כאשר יציג את עצמו, במפגש הראשוני, יציין תחילה את שם החברה. ורק לאחר מכן את שמו הפרטי והמשפחה.

ונחזור למצגת, גם המצגת מפארת את החברה, ואת צוות העובדים, וצריכה לענות על השאלה ,למה כדאי לאיש העסקים הסיני להיות חברים שלנו ?

לכן זכור !!! השתמש תמיד במילה אנחנו. אנחנו מקדמים...אנחנו מפתחים....אנחנו יוצרים....אנחנו רושמים.....

ואין להשתמש במונח "אני", כי ה"אני" מייצג את האינדיבידואליזם לכן חשיבותו פחותה. כי ה"אנחנו" מייצג את הקולקטיביזם לכן חשיבותו גבוהה במיוחד.

נכון... קשה...מורכב...אבל...זה חלק מהאתגר...

אני מקווה שיצאתם עם ערך....

אז...תודה על האזנה...ונמשיך לטיפ נוסף