תהליך הלידה בסין

04.02.2016

 

ב-1979 החלה התוכנית להגבלה הילודה לתפוס תאוצה. היא הוכרזה באותה שנה חוקית, ומטרתה העיקרית היא להתמודד עם אפשרות לפיצוץ אוכלוסין: נעשו שלושה דברים: הועלה גיל הנישואין, עודדו זוגות לחכות יותר שנים עד הבאת הילדים לעולם, ולהביא ילד אחד בלבד או שניים באזורים מסוימים במדינה או בהיתר ממשלתי. היתר כזה ניתן אם הילד הראשון הוא בת, כדי למנוע הפלות של בנות או אם הזוג מוכן לוותר על סובסידיות ממשלתיות. מ-2013 ועד -2015 הותר להביא ילד שני אם הורה אחד הוא ילד יחיד. החל מ-2015 מותר לכל המשפחות להביא שני ילדים.

 

 

 

 

 

מהסיבה הזו, ללדת בבתי חולים בסין היא חוויה. עכשיו, אני לא אישה ולכן לא יכול ללדת, אבל נתקלתי בכתבה הבאה על אישה ישראלית, שרון שדיאל, שמכורח הנסיבות ילדה בסין ב-2012 (בעלה שם בשליחות). זה מה שיש לה להגיד  על לידה בסין:

"אחרי כל החוויות שצברתי במהלך ההיריון, הגיע הזמן ללדת. ילדתי ביוני, אבל היה גשם מטורף, קיץ סיני אמיתי. הצירים התחילו, ונסענו לבית החולים תחת ממטרים כבדים.

איך שנכנסנו לבית החולים צעקתי שאני רוצה אפידורל והמרדימה הגיעה תוך שנייה. הרופאה שלי ביקשה שיודיעו לה כשאני מגיעה ללדת, ולכל אורך הלידה הרגשתי בידיים מעולות. בגלל שיש כל כך מעט לידות, הייתי כמעט לבד בבית החולים, כל הצוות רק חיכה שתגיע מישהי... זה היה מאוד שונה מהצפיפות בחדרי הלידה בישראל, עם מיילדת אחת לשני חדרי לידה, שעות של המתנה למרדים עם האפידורל ותור בכניסה. הצוות ממש מקיף אותך, קשוב לבקשות ומשרה ביטחון.

 

למרות שהתנאים בלידה בבייג'ין היו חלומיים, על המנהגים הסיניים של אחרי הלידה ויתרתי בלי לחשוב פעמיים. יש בסין מנהג שאישה אחרי לידה לא מתקלחות חודש וחצי אחרי, אני כמובן לא אימצתי אותו. מנהג נוסף הוא לאכול ביצה מיושנת, שמשומרת בטיט, סיד ועשבים שונים במשך כמה שבועות.אחרי שהלידה מסתיימת, מתחיל הכיף האמיתי. מיטת בית החולים הופכת למיטה זוגית, ואת לא צריכה לעבור למחלקה ואז למלונית: חדר הלידה פשוט הופך בשניות למלונית מדהימה.

נרות רומנטיים, ארוחות מעולות לך ולבעלך בחדר הפרטי (בהזמנה מתפריט שלא היה מבייש אף מסעדה), פדיקור, מניקור ומסאז'ים מפנקים שמגיעים עד אלייך לחדר, ממש תפריט של טיפולים קוסמטיים כמו בספא הכי יוקרתי. זה יותר טוב מכל חופשה, ממש פינוק מלכותי ויוצא דופן.

גם החזרה הביתה מבית החולים הייתה רכה יחסית. המשפחה שלי הגיעה כמה ימים אחרי הלידה, וגם הייתה לנו המון עזרה מהקהילה הישראלית, חב"ד וכמובן מדוֹנְּג, ה"אַי" שלנו. המשמעות של המילה בסינית היא "דודה", אבל בעצם זו או-פר, שגם עוזרת בכל עבודות הבית

.

היא טוענת שאם בוחרים ללדת בבית חולים מערבי, כפי שהיא עשתה (הכוונה לבית חולים פרטי), צריך להירשם אליו מראש ואחרי זה כל מעקב ההריון נעשה על ידי הרופא המיילד. מכיוון שעד לאחרונה מותר היה ללדת ילד אחד בלבד, הרבה סיניות בוחרות בניתוח קיסרי ולא מכירות מהו מהלך תקין של הריון ולידה. כפי שהבחורה אומרת: "למשל, כשאמרתי למישהי שאני בחודש שמיני, היא אמרה לי שיש לי עוד ארבעה חודשים עד הלידה..."אז אם יש מישהי שנמצאת שם, ישראלית בהריון, קבלי זאת כהמלצה ממני ללדת דווקא שם, למרות המשפחה הרחוקה.....מקורות:

http://www.mako.co.il/ninemonth-birth/around-the-world/Article-4f7736191568531006.htm

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4718144,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4718144,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4718144,00.html

 

 

Please reload

Please reload

פוסטים אחרונים

אבי הוברמן

יזם ואיש תעשייה.

 

 מאות מיזמים בישראל, סין ואירופה ומגוון, ומעל ל-1000 ימי פגישות בסין, ו- 1200 ארוחות עסקיות שהפכו לשיתופי פעולה מצליחים.

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

והשאר מעודכן