הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

והשאר מעודכן

אבי הוברמן

יזם ואיש תעשייה.

 

 מאות מיזמים בישראל, סין ואירופה ומגוון, ומעל ל-1000 ימי פגישות בסין, ו- 1200 ארוחות עסקיות שהפכו לשיתופי פעולה מצליחים.

טיפים לעסקים בסין - אבי הוברמן - טיפ מס 45 - "עברית" בפגישה סינית.


אז בא נגש לטיפ מספר 45

"עברית" בפגישה סינית.

אנחנו בדרכינו לפגישה באזור התעשייה בצפון הארץ.

מאי שהיא נציגה של יצרן מוצרי אריזה סיני. הגיעה לביקור בישראל, כדי לפגוש מספר לקוחות.

בדרכינו צפונה , אני מתאר ומסביר למאי על ישראל ומעט על התרבות היהודית. קצת פוליטיקה , על העובדה שאנחנו חוצים את המקום הצר ביותר בישראל בין טול כרם לנתניה בס"ה 12 קמ. על הישובים הערביים בגליל התחתון.......

כך אנחנו נכנסים לפגישה עם יצרן מוצרי שיער בצפון , קבלת פנים חמה. חדר ישיבות גדול ומרווח,

השולחן מלא מכול טוב, כול מנהלי החברה בפגישה.

​​

המארחים הכינו פרזנטציה , כמובן בשפה האנגלית . המתאר את החברה, יכולת החברה. שיווק המוצרים בעולם. וחזון העתידי של החברה. מאי מסתכלת, מחייכת אבל לא מגיבה.

גם מאי הכינה פרזנטציה באנגלית, לאחר מאמצי התחברות וטכנולוגיה הצליחה מאי להעביר מצגת מעניינת על היכולות של המפעל שלה בסין , על לקוחות מובילי השוק שלה בעולם הקוסמטי. בתום המצגת, המנהלים הישראליים מתחילים לשאול שאלות באנגלית עילגת ומאי מנסה לענות. בד"כ התשובות הן כן ובמקרה הטוב הוסיפה גם חיוך.

אני , הבנתי את המשמעות התקשורתית והפער בין מערב למזרח, וציינתי בפני המנהלים בשפה העברית. שהיא (כי לא רציתי לציין את שמה. כי שמה בכול השפות זהה). כי הסינים עונים ב "כן" לכול דבר , הכוונה שהיא הבינה את הפרזנטציה.

והוספתי בהומור לישראלים. "תבקש מסג היא גם כן תענה בכן. ואז הבנתי בשפת הגוף ש "נפלתי" , היה שינוי והרגשתי כעס, ואפילו פלטה את המילה "מסג". כמעט המילה היחידה , שהיא הוציאה מפיה. הרי המילה "מסג" היא ברורה בשפות ובתרבויות נרחבות. והבנתי שנכשלתי בחוסר הזהירות שלי.

כן, חברים, עזבו את העברית , ושוחחו שכולם יבינו. שיחה בשפה או בסלנג לא מובן, משמעותו שיש לך עניין לשוחח או לברר בלי שהצד השני יבין, וכך הלבנת את פניו.

נכון... קשה...מורכב...אבל...זה חלק מהאתגר...

אני מקווה שיצאתם עם ערך....

אז...תודה על האזנה...ונמשיך לטיפ נוסף

#תרבותבסין #פגישהעסקיתבסין #עסקיםבסין #קונפוציוס #טאואיזם #יזמותבסין #יצואלסין