הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

והשאר מעודכן

אבי הוברמן

יזם ואיש תעשייה.

 

 מאות מיזמים בישראל, סין ואירופה ומגוון, ומעל ל-1000 ימי פגישות בסין, ו- 1200 ארוחות עסקיות שהפכו לשיתופי פעולה מצליחים.

טיפים לעסקים בסין - אבי הוברמן - טיפ מס 47 - " לא בקשת לא קבלת" .


אז בא נגש לטיפ מספר 47

" לא בקשת לא קבלת" .

הכנות אחרונות לנסיעה עסקית נוספת.

נסיעה שאחת ממטרותיה היא להציג רעיון שיווקי שונה ואחר (, בעקבות כניסת המערכים הדיגיטליים לשוק), ולנסות לייעל את השליטה במערך הלוגיסטי של אחת החברות שאני שותף עסקי בהם.

לאור העובדה שאין גוגל....אין פייסבוק , אין טוויטר אין יוטיוב רשתות חברתיות המובילות בשוק העולמי. לא נמצאות במרחב הרשתות החברתיות בסין.

אנחנו יכולים לעזור לסינים להיפתח לשוק העולמי ע"י קישור היזמות למערכת שתשב במערב. שתהיה לה היכולת להיחשף ולחשוף את היצרן הסיני בקלות בעולם כולו.

​​

ההכנות היו בעיצומן, גייסתי צוות מוחות לעניין, כדי להציג את היזמות המורכבת הזו, והצטיידתי אפילו בסרט אנימציה שמסביר בצורה חזותית וברורה את היזמות החדשה.

הכנו הצגה שלמה ומבוימת שבה אני כותב על הלוח, כדי ליצור הקשבה. אני שואל שאלה להתעוררות ולריכוז הנאמר, והתשובה נמצאת בסרט. כך בצורה פשוטה ניסיתי לייצר ריכוז-הקשבה ועניין.

עמדתי בקשר עם אותם חברות שאיתם רציתי להציג ולרתום את היזמות החדשה. אי-מייל מפורט של הדרישות למצגת, לוגיסטיקה ואפילו צורת ישיבה. לוח לכתיבה. אפשרות הקרנה . תיקייה לכול משתתף, בליווי מתנה קטנה מונחת לידו.

וכך אנחנו מגיעים לחדר הישיבות בסין שאכן מוכן להפליא בהתאם לדרישות, הייתה אוירה טובה וחיובית, ואנשים יושבים ומחכים למצגת.

אני מתחיל....ומיד לאחר המבוא הקצר, אני מחפש אמצעי כתיבה על לוח הכתיבה. אין....מה עושים.......

אני מחייך....מחכה שהפתרון יגיע במהירות....אבל. אני לא רואה שום תנועה או מישהו המנסה לפתור את הבעיה-. אין לי אמצעי לכתוב.

אני בטוח שכנראה משהו הלך להביא אמצעי כתיבה, אני מחייך, מעט נבוך. ואז התברר לי שלא הוכן אמצעי כתיבה כי לא בקשתי...זה לא היה ברשימה.......

לא היה ברשימה אמצעי כתיבה. איזה צבעים ואולי גודל... וגם כמובן אמצעי מחיקה .....

נכון... קשה...מורכב...אבל...זה חלק מהאתגר...

אני מקווה שיצאתם עם ערך....

אז...תודה על האזנה...ונמשיך לטיפ נוסף

#תרבותבסין #פגישהעסקיתבסין #עסקיםבסין #קונפוציוס #טאואיזם #יזמותבסין #יצואלסין